1/08/2013

Podsumowanie stażu Amarum i informacja

Mia
Jako tako z czasem się wyrobiłam, nie jest źle. Mam teraz 2 zmianę, a w pracy Audyt - przyjeżdża w czwartek prezesura zagraniczna i gonią nas ze wszystkim. Jednym słowem, idzie oszaleć!
Ale do rzeczy, bo dziś ktoś ważny kończy swój staż i zapewne czeka na swoje podsumowanie. Jako, że mamy już paru pełnoprawnych szabloniarzy, zapytałam ich o opinię, która brzmiała tak:

Essence:

Amarum... Hm, jesteś jedynym chłopakiem w załodze i nie wiem jak wytrzymujesz z taką ilością bab wokół. No ale miałam podsumować Twój staż, więc nie będę się już rozwodzić na inne tematy. A więc tak, w ciągu stażu wykonałeś trzy szablony, nie powiem, że to dużo, bo ja też nie jestem lepsza, więc karcić nie będę. Najlepiej wyszedł Ci pierwszym szablon, przy pozostałych trochę bym się zastanowiła. Twoje prace są podobne do większości. Prosta zasada, kopiuj, wtop w tło, dodaj napisy. Mógłbyś nieco wyróżniać istotne elementy dla szablonu. Przykładowo, jakąś postać postać postaw na pierwszym planie, tak, aby zwracała na siebie uwagę. Nie powiem, teraz też nie jest źle, ale jednak można by to poprawić. Niemniej jednak całość w Twoich szablonach ładnie się komponuje. Mam jeszcze jedno zastrzeżenie, a mianowicie, to to, że jak robisz szablon to ograniczasz się do niewielkich obrazków w tle, a reszta zapełniona jest kolorem zewnętrznym. Wygląda to trochę nieestetycznie, więc na przyszłość, albo twórz większe tło, albo jakoś ciekawie zapełniaj, żeby ta pustka nie była tak rażąca. W ostatnim szablonie jaki wykonałeś, (chodzi mi o zamówienie dla Marthy), zrobiłeś właśnie tak jak należy. W dużej mierze wypełniłeś tło. Teraz spojrzę na Twoją aktywność, a więc, starasz się udzielać pod każdym postem i podzielić się swoją opinią, co do szablonów pozostałych. Także nie mogę Ci zarzucić, że jesteś nieaktywny. Mimo tego mojego zrzędzenia, narzekania, jestem za tym, żebyś pozostał w naszej załodze. Jak Mia kiedyś wspominała, Land of Grafic jest dla każdego i nie trzeba mieć profesjonalistycznych zdolności, żeby do nas dołączyć.

Heather:

Cóż mogę powiedzieć. Wykonałeś trzy przepisowe szablony, więc zmieściłeś się w limicie. Jesteś w miarę aktywny, udzielasz się na LoG’u. Twoje szablony są estetyczne i ładne. Z całą pewnością zadowalasz nimi zamawiających. I mimo, że robisz je w nieco wolnym tempie, pokazujesz nimi, że znasz się na pojęciach CSS i HTML. Widać, że masz artystyczną duszę, a niewiele chłopaków może się nią pochwalić. Myślę więc, że nie będzie to niespodzianką, gdy powiem, że jestem na tak. Z chęcią powitałabym cię w załodze na stałe.

Mia:

Równiutki miesiąc temu zgłosiłeś się do Nas na staż. Wykonałeś 3 szablony rekrutacyjne, \zamówienie też gdzieś się tam przewlekło między Twoimi rękami, więc nie jest źle. Szablony tworzysz wyłącznie z nieruchomym tłem, co daje Ci pole do popisu, ale niekiedy też można iść na łatwiznę. Szablony wykonujesz długo, śmiem twierdzić, że trzeba czekać wieki na jakąś nowość od Ciebie. Jednakże, każdy z szablonów jest estetyczny, w miarę swoich możliwości dopracowany. Jak zawsze powtarzam, LOG nie jest dla profesjonalistów tylko po to, by młodzi ludzie kształcili się. LOG otwiera progi do wielu innych szabloniarzy i Ty doskonale pasujesz do naszego grona. Jeżeli chodzi o aktywność, cóż mogę rzec. Jesteś chłopakiem. Wiadome jest to, że nie strzępisz ozora jak każda z Nas i nie wypowiadasz się pod każdym postem. My dziewczyny tak już mamy, chłopcy mają trochę inne zdanie. Jednak nie mogę powiedzieć, że nie jesteś aktywny, bo starasz się mieć swoje zdanie i odzywać wtedy, kiedy trzeba. 
Patrząc na opinie innych śmiało mogę stwierdzić, że chyba każda z Nas cię polubiła. Czasem mam wrażenie, że jesteś jak ninja. Pojawiasz się i znikasz xD.
Nie zostało mi już nic, jak tylko powitać cię na stałe w naszych szeregach i życzyć większej ilości szablonów. 
Regulamin dla szabloniarzy czeka na Ciebie, a ja gratuluję, bo właśnie stałeś się jednym z Nas!
Masz teraz swoje prawa jak i obowiązki, których należy przestrzegać ;D.
Gratuluję, jestem na tak!

Ps. Niestety, nie dostałam opinii od Alex. Bardzo, ale to bardzo chciałabym wiedzieć dlaczego tak się stało, gdyż tą wiadomość pisałam Wam wszystkim jeszcze w Grudniu.

Edit: A teraz informacja. Zmianie uległy zakładki Regulaminy. Proszę się z nimi zapoznać i dostosować. Zmieniłam również swój opis w zakładce "załoga". Jeżeli ktoś chce zamówić u mnie szablon, zapraszam na podstronę.
Edit. 2: Heather, przy szablonie głównym prosiłabym Cię również o rubrykę, w której będą umieszczane informacje bieżące.
5 komentarzy:

 1. No, mam nadzieję, że się chłopak nie obrazi za moje marudzenie. Wiadomo, kobiety tak mają, więc nie należy się tym przejmować. Już tylko jutro i ja będę mieć ferie, buhahaha. Gimp wkroczy do akcji, znaczy się nie przez czternaście dni, ale co jakiś czas :3. Z nowo zmienionymi regulaminami się zapoznałam i rozważę również zmianę swojego opisu, bo wydaje mi się teraz taki dziwny xD.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach, dziewczyny, ale jesteśmy upierdliwe xd Mniejsza z tym... Amarum - Gratuluję przejścia stażu ! Ja osobiście uważam, że Twoich szablonów mogłoby być ciut więcej. :) Nie zmienia to jednak faktu, że uwielbiam grafikę, którą prezentujesz. No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć Ci wielu udanych szablonów. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej, Mio. Mogłabym prosić o zmniejszenie mojego loginu pod "staż" z prawej kolumnie? :) Chyba blogspot odmówił posłuszeństwa...

   Usuń
  2. oj faktycznie coś duża ta czcionka przy twoim stażu się zrobiła ;)

   Usuń
 3. Ja juz tam nie wnikam, jak ci się udaje z nami żyć, ale podejrzewam, że łatwo nie jest :D

  OdpowiedzUsuń