1/04/2013

[99-100] Zamówienie dla Kath Black

Mia
Ach, przyszło mi dodać setny szablon! Ależ mi miło! Dzisiaj serwuję jedno zamówienie w dwóch wersjach. Nie mogłam się zdecydować na żaden, więc dodaje oba. Kath, nawet nie wiesz jak ciężko znaleźć Feltona w dłuższy włosach. Mam jednak wielką nadzieję, że takie wersje ci się spodobają. Ogółem różnią się tylko postaciami. Tło w nagłówku jest prawie identyczne.

Wersja 1:

Wersja 2:

Naprawdę nie wiedziałam już, jak skomponować do nich tło.

Informacja dla szabloniarzy:
Pragnę wykonać dodatkową zakładkę odnośnie gotowych kodów CSS. Jeśli znacie jakieś fajne, podeślijcie mi na maila z dokładnym opisem, albo na GG.
Ps. Linkujemy miniaturki, nie zapominajcie o tym kochani!17 komentarzy:

 1. Szablony wydają mi się prawie identyczne. Oba podobają mi się tak samo, nie umiem wybrać. :) Co do pomysłu z CSS-em uważam, że super sprawa. Wiele osób szuka takich rzeczy. Postaram się przesłać Ci na GG troszeczkę. ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie, też mam wrażenie, że są takie same. Generalnie tło mi się tak spodobało, że zmieniłam tylko postacie

   Usuń
 2. Hm, szablony są średnie, nie podobają mi się zwłaszcza pod kątem ostrych krawędzi tam w nagłówkach.
  Ok, postaram się coś podesłać w sprawie tego CSS. ;)
  A tak na marginesie, mam taką propozycję na lekką przebudowę strony. Żeby zamiast pomocy we wstawieniu, dać ''FaQ'' czy też ''Pomoc''. Tam moglibyśmy umieścić instrukcje graficzne na wstawienie szablonu i jego spakowanie, bo dużo osób tego nie umie.
  Użytkownicy mogliby też zadawać tam pytania, a najczęstsze które by się powtarzały, byśmy tam dodawali :D
  Co myślicie o tym pomyśle? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadzam się całkowicie.

   Usuń
  2. i jeszcze jedno, Heather. Dałoby się na szablonie głównym, albo gdzieś umieścić jakąś informację, że LOG jest dla początkujących szabloniarzy i nie jest profesjonalną stroną? Denerwuje mnie już to, jak wszyscy piszą jak bardzo jesteśmy beznadziejni. Może taka informacja się przyda?

   Usuń
 3. Weszłam i widzę "Notka Mii". Uśmiechnęłam się, bo jako jedna ze starych autorek czekałam na szablon ba HT, żebyśmy mogli rozpocząć reaktywcaję.
  I co widzę? Brak słowności.

  "Ten szablon zostanie wykonany jako pierwszy".

  Podanie informacji, że jesteście początkującą szabloniarnią niewiele się zda, jeśli dalej będzie panowała tu parodia profesjonalizmu.

  I nie, droga Mio, nie krytykuję Was ze względu na śmierć Devinette, choć Wy chyba lubicie tak odbierać komentarze podobne do mojego.

  Życzę miłego wieczoru.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rabecka, zgodzę się z Tobą. Panuje tutaj parodia profesjonalizmu, a umieszczanie informacji, że LOG jest początkująca szabloniarnią i nieprofesjonalną stroną będzie jeszcze bardziej prowokowało ludzi do wyśmiewania ich i drwienia sobie z pracy jaką wkładają w szablony.
   Rozumiem, że niedawno zaczęłyście swoją przygodę z szablonami, ale na Boga! sto szablonów i jesteście dalej początkujący? Przyznam się, że ja od niedawna zajmuję się grafiką, a porównując Wasze prace do moich - jestem bardziej profesjonalna niż Wy razem wzięte nie wliczając Essence.
   Dodałaś też Mio notkę o śmierci jednej z współautorek szabloniarni i poinformowałaś o tym bloggerów jak o zwyczajnym poście z szablonami - to było brakiem szacunku dla Niej i dla tego czym jest odejście bliskiej osoby.

   Jeśli chcecie stać się profesjonalną stroną z szablonami ćwiczcie dużo, bo Wasze szablony są najczęściej takie same, szczególnie te najnowsze autorstwa Mii.

   Tyle z mojej strony, pozdrawiam.

   Usuń
 4. Wybieram Mia. :)
  Wiec: dogadamy się na email, gg czy jak Ci wygodniej? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mio, mogłabyś zablokować moją kolejkę? ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiem tak... Szablony są średnie. Są wręcz banalne. Spotykamy się z krytyką, że to Larrien robi proste szablony, kiedy ty Mia, robisz to gorzej od niej. Dziewczyna ślicznie komponuje obrazy i tworzy prawdziwą sztukę, u cb tego nie widzę. Może nie mam racji, przepraszam, ale musiałam jasno powiedzieć co myślę. Oh, właśnie... waszym problemem nie są początkujący, bo każdy z was zdobył tu jako takie doświadczenie, waszym problemem jest wasze własne mniemanie o sobie. Każdą krytykę większość z was odbiera jak zarzut, a tu nie o to chodzi. Nauczcie się doceniać dobre słowa... I nie wymagajcie, ze wszystko co robicie musi nam się podobać. Jeśli ktoś się tu zgłasza oczekuje pożądnej pracy i zorganizowanej załogi, więc ma prawo do opini, niekoniecznie pozytywnej... A ja widzę tu tylko wyjaśnienie, że nie jesteście maszynami. Rozumiem, ale większość komentzarzy wiąże się z chęcią pokojowego zwrócenia uwagi, niczego więcej. Wybaczcie, mogę się mylić... e zależy mi na wyrażeniu własnego zdania.. nie chcę nikomu dokuczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się wypowiem tak - dla mnie krytyka zawsze była najważniejsza, bo przynajmniej wiem co robię źle. Dlatego nigdy na nią agresywnie nie reagowałam, a jeśli ktoś mi naprawdę dopiekł, to zgrzytałam zębami i siedziałam cicho. W końcu to szabloniarnia, nie jakieś podwórko gdzie dzieci rzucają w siebie mięsem (nie w znaczeniu dosłownym), bo każdy ma "swoją" rację. Dlatego trochę mnie zabolało, gdy ktoś stwierdził, że my wszyscy nie przyjmujemy pokojowo krytyki. W ogóle się z tym nie zgadzam.

   Po drugie. W opisie mam jasno napisane, że nie jestem profesjonalistką w robieniu szablonów. Dopiero się uczę, a nie chce by moje "szablony" leżały w folderach skoro mogę je pokazać światu i dowiedzieć się, co robię źle i co można poprawić. Na tym to tutaj polega. Praca tutaj bardzo mi się podoba, szablony wykonuję z pasją. Dlaczego? Bo lubię to robić. I może nie są idealne i jakieś "super", staram się jednak by były estetyczne i czytelne.

   Nie uważam każdego anonima za hejtera, więc nikogo oskarżać nie będę. Mimo to życzę ci Basiu powodzenia w okiełznaniu blog.pl, bo ja w ogóle nie mogę się tam odnaleźć. A nie lepiej iść na blogspot.com? Twoje szablony są bardzo ładne, zgrzeszyłabym gdybym napisała tylko "ładne". Może mnie podszkolisz? xD Żartuję oczywiście ;)

   A ja dostałam pierwsze moje zamówienie i nie mogę nawet wyświetlić obrazków :( Dodatkowy stres, a nie chce pisać odmowy ;/ Jak na złość zamawiająca nie dała mi numeru GG, ba - nawet nie wiem czy w ogóle go ma ;o

   A dobra, co ja będę nawijać o swoich problemach. Mia. Szablony są średnie, po oczach rażą mnie te kanty nagłówków. Można je było troszkę wymazać gumką ;]

   Usuń
 7. Chan Lee... z całym szacunkiem, ale nikogo nie wskazałam palcem. Uogólniłam swoją opinię, ale zdecydowanie nie zwracałam się do wszystkich. Tobie akurat nie mam nic do zarzucenia. Wybacz jeśli odebrałaś to w ten sposób. Napisałam, że oczekujemy profesjonalnej pracy, ale w sensie zaangażowania, organizacji tej pracy i zgrania ekipy. Z tej szabloniarni jestem ogólnie zadowolona, przeszkadzają mi jedynie niektóre opinie, ale trudno. Nie chciałam negować waszego zachowania... Bardzo przepraszam, jeśli aż tak was to uderzyło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może reagujemy tak ostro dlatego, że gonicie nas i za każdym razem powtarzacie to samo: że nie potrafimy przyjąć krytyki. A jak piszemy, że rozumiemy, wyrażamy swoje zdanie, to większość po raz kolejny lgnie do tego, że nie przyjmujemy krytyki. i takie to jest koło macieja. My swoje, reszta swoje, a de fakto i tak wychodzi na to, że Wy macie rację. Nikt tutaj się nie wymądrza, nikt też po nikim nie wrzeszczy ani się nie naśmiewa, a są ludzie, którzy potrafią nieraz doprowadzić nas do łez swoimi słowami i to boli. Jeśli są tacy mądrzy, to dlaczego sami nie stworzą sobie szabloniarni która byłaby siódmym cudem świata i zawierała wszystkie "ą, ę i ó"? Tworzymy LOGa wspólnie, wystawiamy tutaj swoje prace, bo kochamy tworzyć szablony. Nieważne jak długo ktoś w tym siedzi. Czy dzień, miesiąc, rok - robimy to, bo to kochamy. Ludzie zgłaszający się do nas widzą nasze wczesniejsze prace więc mają pełną świadomość czego mogą się spodziewać. Mówisz też, że większość komentarzy ma pokojowe nastawienie i chce nam tylko zwrócić uwagę. Nie zgodzę się z tym, bo coraz więcej ludzi atakuje nas z każdej strony byle czym. Szablon im nie odpowiada, komentarz, post, cokolwiek. Tak samo jak zwykły komentarz ze "zwróceniem uwagi" nie przypomina już rad, a raczej rozkazów i to zdenerwowałoby chyba każdego, prawda?

   Mówisz, że wytykam Larrien, że robi proste szablony. Już chyba raz gdzieś o tym pisałam. Nie wytknęłam jej prostoty tylko tego, że wkleiła obrazek i na tym skończyła. Poza tym nie byłam jedyną osobą, która w taki sposób wyraziła swoje zdanie. Larrien jednak wcale się z tego powodu nie obraziła, a wręcz przeciwnie, jej szablony są teraz śliczne!
   Moje prace są takie, jakie ktoś sobie życzy. Dużą miarę przywiązuje do nagłówka, niekoniecznie do ogólnego wyglądu bloga. Nigdy też nie twierdziłam, że moje szablony są Bóg wie jakie. A już mi to zarzucono.

   Usuń
 8. Droga Katharsis.xD, przecież ja cię o nic nie oskarżam! Nie mam do nikogo żalu, wiem też nie miałaś na myśli nas wszystkich. Po prostu miałam tu na myśli inne komentarze, niekoniecznie twoje ;]

  OdpowiedzUsuń
 9. Szczerze, niepotrzebnie wywołałam dyskusję... Mio, nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że bezpośrednio mi wytykasz nieprzyjemne komentarze innych. Próbuję sobie uświadomić, że tak nie jest, ale trudno mi to przychodzi. Powtórzę jeszcze raz, nie neguję was... Chociaż mogliście to tak odebrać. Może niekoniecznie dobrze sformułowałam treść komentarza, chodziło mi tylko o to, żeby niepotrzebnie nie roztsząsać niektórych spraw. Mam nadzieję, że nie obraziłam was... Przepraszam, jeśli tak wyszło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej będzie jeśli tą rozmowę zakończymy ;] Nikt ci nie ma za złe Katharsis.xD! Spokojnie, nikt do ciebie żalu nie ma. No, przynajmniej ja. Każdy ma prawo wyrazić własną opinię :)
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
  2. Dzięki Chan Lee... Popieram, należy to zakończyć. ;3

   Usuń